Lilianna Skowerenda
tel. kom. 601 291 184
95-070 Aleksandrów Ł.
ul. Wojska Polskiego 50
tel. 42 276 88 10
ul. Senatorska 2 (UNI-RYNEK)
tel. 42 712 02 32

91-134 Łódź
ul. Rojna 37 (wjazd od Strzałkowskiego)
tel. 42 650 00 42
Oddział FLOR-ART
Gmach Filharmonii Łódzkiej
ul. Narutowicza 20/22
tel. 42 631 01 80
Zapraszamy
pon – sob 7:00 - 20:00
niedz i święta 9:00 - 18:00

SUKCESY

Wrzesień 2003. I Otwarte Mistrzostwa Łodzi Florystów
Łódź - I miejsce.

 

Mistrzostwa odbyły się podczas Targów Interflower 2003. W konkurencjach konkursowych wykonałam 3 kompozycje. Były to:

  • Ozdoba ślubna w formie bukietu-tarczy na przedramię panny młodej i kapelusza-hełmu, z kwiatów cymbidium w kolorze żółto-rdzawym, zamkniętych w futurystycznych, połyskujących ogniście oplotach z miedzi, metalu poświęconego bogini Wenus. Inspiracją był Ogień. Kompozycję zatytułowałam "Żar miłości".
  • Dekoracja jednego kwiatu - ogromna różowo-szmaragdowa kapusta japońska, omotana rattanem, symbolizującym tory lotu samolotów i fal satelitarnych, łączących ludzi na wszystkich kontynentach. Inspiracją była Ziemia, tytułem słowa Galileusza "A jednak się kreci!".
  • Kompozycja-żart "Słoik na zimę" - inspirowany jesiennymi przetworami bukiet jasnych kwiatów, umieszczony w wielkim szklanym wazonie, nakrytym - niczym babcine konfitury - papierowym wieczkiem.

 

 

Wrzesień 2003. Targi Interflower 2003 Łódź, Expo

 

Na Targach główną kompozycją stoiska firmowego Kwiaciarni Konwalia była replika instalacji floralnej "Pantha rhei?", stworzonej na warszawską wystawę "Inspiracje Natury" oraz dwie kompozycje typu "Stół dla dwojga", 2 bukiety ślubne i 4 okolicznościowe bukiety kreatywne.

Nagrodę w kategorii "Najpiękniejsza kompozycja Targów Interflower 2003" zdobyła praca "A jednak się kręci!".

 

 

Sierpień 2003. Wystawa "Inspiracje Natury"
Warszawa, Fort Legionów.

 

Prezentowana w niezwykłej scenerii Fortu Legionów wystawa "Inspiracje Natury" była wystawą dyplomową Absolwentek 2003 Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie. Tworzenie kompozycji wystawowych było jednocześnie egzaminem praktycznym, ocenianym przez Międzynarodową Komisję Egzaminacyjną w składzie:

  • Johanne de Carnee z Drezdeńskiego Instytutu Florystyki w Niemczech
  • Genoveta Zuokiene - Prezydent Związku Florystów Litewskich
  • Janos Szabo - Prezydent Związku Florystów Węgierskich
  • Małgorzata Stankiewicz - Maślanka - laureatka I miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Florystyki - Litwa 2001, absolwentka Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej.

 

Zaprojektowane i wykonane przez mnie prace: - Instalacja floralna "Pantha rhei?" - inspiracja:

Wodospad.

 

 

- Ozdoba ślubna "Płomień Spełnienia" - inspiracja: Ogień.

 

 

- Wieniec kreatywny "Ukojenie" - inspiracja: Łąka. Na fotografii wieniec ocenia p. Johanne de Carnee.

 

 

- Bukiet okolicznościowy "Nostalgia" - inspiracja: Mgła.

 

 

- Aranżacja Stołu dla Dwojga: "Nie, nie możesz teraz odejść, Jestem rozpalonym lodem, Zrobię wszystko, tylko bądź..." - inspiracja: Lód.

 

 

Wernisaż wystawy "Inspiracje Natury" zakończyła Gala Absolwentek, wzruszająca, fascynująco wyczarowana światłem i muzyką w nocnej scenerii Fortu ceremonia wręczenia Dyplomów Szkoły i nadania Absolwentkom tytułu Mistrza Florystyki. Galę uświetnił pokaz bukietów i ozdób ślubnych, wykonanych przez Absolwentki. Mój "Płomień Spełnienia" zaprezentowała Natalia Grabowska - finalistka Wyborów Miss Podlasia Nastolatek 2002.

 

 

Ogromną i nieoczekiwaną radość sprawili mi Goście i Zwiedzający wystawę, przyznając mi tytuł Florystki Publiczności, za co z tego miejsca bardzo dziękuję. Tak cieszyłam się w blasku reporterskich fleszów w chwili, gdy to ogłoszono.

 

 

Czerwiec 2003. X Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. W Puchalskiego
- Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych - Corso Kwiatowe
Łódź, ul. Piotrkowska

 

 

Po raz pierwszy w Łodzi zorganizowano na ulicy Piotrkowskiej corso kwiatowe. Kwiaciarnię KONWALIA reprezentowały ozdobiony kwiatami zabytkowy cadillac Eldorado oraz stoisko firmowe, w którym przykłady florystyki ślubnej pokazałam w anturażu florystyki aranżacyjnej w postaci całosezonowych kompozycji z najpiękniejszych i najmodniejszych roślin balkonowych i rabatowych, posadzonych w wiklinowych koszach. Corso odbyło się w przeddzień referendum unijnego, co nasunęło mi pomysł nadania całej ekspozycji polskich barw narodowych - białej i czerwonej jako wiodących.

 

 

Listopad 2002. Wystawa "Choinka inna niż wszystkie"
Warszawa, Hotel Marriott.

 

Na przedświątecznej wystawie "Choinka inna niż wszystkie" choinki, stroiki i aranżacje świątecznych stołów - celebrując tradycyjne treści i symbole - przybrały jednocześnie awangardową formę. Widzowie mogli obserwować powstawanie prac. Wystawę uświetnił pokaz bukietów i ozdób ślubnych. Kilka moich kompozycji:

 

 

 

 

Wykonane przeze mnie bukiety ślubne prezentuje modelka Joanna Niska.

 

Wrzesień 2002 - Plener Florystyczny
"Wtopieni w naturę...woda, drzewo, trawa, kamień..."
Koronowo

 

 

Czerwiec 2001. Konkurs "Wiązanka dla każdego"
Łódź- Plastiflora - II nagroda.

 

 

Moje prace prezentowały Telewizja Polska, "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Bukiety", "Flora", "Express Ilustrowany" oraz gazety lokalne.

Do wszystkich pucharów i dyplomów miło jest dodać jeszcze jedną nagrodę, którą cenię szczególnie. Jest nią radość Tych, na rzecz których miałam zaszczyt działać w akcjach i imprezach charytatywnych.